News ze strony Szpitala...

Dzięki pomocy Fundacji” SMS z Nieba” do drezdeneckiego szpitala, placówki jedynej w województwie lubuskim  8 czerwca 2020r. trafił  respirator, który posłuży pacjentom na Izbie Przyjęć. Jest to zasługą fenomenalnej akcji, dzięki której  polskie szpitale otrzymały  urządzenia ratujące życie.  Sytuację tę można określić jako  jasną stronę  pandemii i dowód ludzkiej solidarności. Dobro dla ludzi od ludzi. 
Akcja „ Zanurzeni w miłości” prowadzona przez ks. Rafała Jarosiewicza  przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów i przerodziła się w ogólnopolskie pospolite ruszenie. Dzięki uruchomionej zbiórce zebrano fundusze na zakup respiratorów dla szpitali. Każda wpłacona złotówka trafiła na pomoc w walce z koronawirusem.  W poniedziałek 8 czerwca przedstawiciel Fundacji „ SMS z Nieba”   zawitał również do  Drezdenka.  Przywitał gościa Starosta Bogusław Kierus, Wicestarosta Paweł Antczak, Członek Zarządu Edward Tyranowicz , Prezes Szpitala Powiatowego Maciej Bak, Kapelan Jerzy Hajduga oraz dzieci ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Drezdenku .  Działania fundacji SMS z Nieba, która ściśle współpracuje z Caritas doceniła  para prezydencka składając wyrazy uznania i podziwu. Przedstawiciel fundacji podróżuje po kraju „ Mobilnym Pomnikiem Wdzięczności”, który z powodów niezależnych od księdza Jaroszewicza w poniedziałkowe przedpołudnie nie mógł dotrzeć do Drezdenka, jednak w najbliższym czasie ponownie pojawi się w naszym mieście. Czym jest pomnik wdzięczności? To 23-letni mercedes, w dobrym stanie, w którym przez ostatnich 6 lat spowiadał pochodzący z diecezji siedleckiej ks. Rafał Jarosiewicz.  Konfesjonał na czterech kółkach, którego można było zobaczyć również na polu Woodstock oraz  Lednicy na czas pandemii został przekształcony w mobilny pomnik wdzięczności.   Mieszkańcy będą mieli okazję ponownego spotkania z księdzem, który postanowił ponownie odwiedzić nasze gościnne strony swoim wyjątkowym pojazdem.mogliśmy zrobić wiele dla jego miasta. 
 pomysłodawcą mobilnego konfesjonału, przekształconego na czas pandemii w mobilny pomnik wdzięczności.  Ks. Rafał Jarosiewicz, absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach, obecnie na kontrakcie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Rafał Jarosiewicz (ur. 1976) - pochodzi z Białej Podlaskiej, absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach oraz studiów doktoranckich na wydziale duchowości UKSW w Warszawie. Jest prezesem Zarządu Fundacji "SMS z Nieba" (www.smsznieba.pl), rozsyłającej darmowo miliony SMS-ów z fragmentami z Pisma Świętego i cytatami ewangelizacyjnymi rocz¬nie, dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz inicjatorem akcji „Zanurzeni w miłości – respiratory dla szpitali”. Jest autorem książek m.in: „Mi¬łość chodzi po Woodstocku” (wydanej także na CD) czy też „Krótki przewodnik po modlitwie", wydawcą i aranżerem wielu płyt CD z konferencjami i muzyką m.in.: „Jak się modlić, aby otrzymywać?”, „Pytania do sumienia”, „Perełki”, „Rozpoznać Boże Miłosierdzie”.
 
Współpracuje z zespołami muzycznymi, m.in. "Fuli Power Spirit", "Kanaan", "Pieśń Chwały". Za-inicjował powstanie wielu stron ewangelizacyjnych. Jest związany z Ogólnopolskimi ewangelizacjami: Przystanek Jezus, Bieszczady z Jezusem, Dębowiec. W lipcu 2013 r. był współorganiza¬torem rekolekcji „Jezus na Stadionie”, w których wzięło udział 60 tys. Polaków. Prowadził rekolekcje i ewangelizacje w Polsce i zagranicą. Przez 6 lat ewangelizował w mobilnym konfesjonale, który stawiał przy klubach, pubach czy galeriach handlowych.
 

Organizator

Fundacja SMS z Nieba

ul. Bolesława Chrobrego 7
75 - 063 Koszalin

 

Biuro projektu ZWM

 

  • Joanna Mrozik
    biuro fundacji
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

  • Leszek Tarasewicz
    IT
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wpłaty na respiratory

konto do wpłat:
38 1090 1711 0000 0001 4276 4188
tytuł wpłaty:
Darowizna na RESPIRATORY
odbiorca:

Fundacja SMS z Nieba
ul. Chrobrego 7
75-063 Koszalin

 

Przelewy zagraniczne:

SWIFT: WBKPPLPP
IBAN: PL 38 1090 1711 0000 0001 4276 4188